• Dzień chłopaka w szkole

• 30.09.2023
        • 🥳🥳🥳😎Dzień Chłopaka w Szkole 😎🥳🥳🥳

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim Chłopakom tym małym i tym dużym wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości. Długich wakacji i moc słodyczy. I by nigdy Wam nie brakło marzeń, wiary i miłości!

Klasa 5 wczoraj też obchodziła Dzień Chłopaka, dzieci, rodzice i wychowawca spotkali się po lekcjach na wspólnego grilla 🥳🥳🥳

• Spotkanie przedszkolaków z Policjantką.

• 29.09.2023
        • Dziś Przedszkole "Pajacyk" w Sosnowcu odwiedziła Pani Patrycja, która jest policjantką w Komendzie Miejskiej w Sosnowcu. Rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się na ulicy, placu zabaw oraz o tym by nie ufać obcym.

• Ulga w nowym systemie Transport GZM

• 29.09.2023
        • Szanowni Państwo,

wraz z końcem września kończy się działanie systemu ŚLĄSKIEJ KARTY USŁUG PUBLICZNYCH (ŚKUP), która była do tej pory nośnikiem ulgi metropolitalnej (ulgi umożliwiającej bezpłatne podróże komunikacją miejską dzieciom w wieku od 7 do 16 lat mieszkającym na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii).

W nowym systemie Transport GZM, który zastępuje ŚKUP, kodowanie ulgi jest dużo prostsze niż w systemie ŚKUP. Można zrobić to w kilka minut. Nie trzeba iść do Punktu Obsługi Pasażera. Wystarczy smartfon lub dostęp do komputera z Internetem.

Co trzeba zrobić, aby dziecko mogło bezpłatnie podróżować naszymi pojazdami?

1. Zakładamy konto imienne dla dziecka w aplikacji mobilnej Transport GZM lub w portalu transportgzm.pl.

2. W zakładce moje dane wybieramy ulgi, następnie transport miejski i ulgę U-100 uczeń Metropolia.

3. Wprowadzamy dane zgodnie z instrukcją, wybieramy miasto zamieszkania z listy (ulga dostępna jest tylko dla mieszkańców GZM) i zatwierdzamy zgodę.Ulga jest zakodowana na koncie i dziecko może bezpłatnie podróżować pojazdami ZTM (autobusami, tramwajami i trolejbusami).

Ważne jest, aby dziecko podróżowało z legitymacją szkolną do czasu pierwszej kontroli. Kiedy dziecko przy kontroli okaże swoją legitymację kontrolerowi, kontroler zatwierdzi ulgę i legitymacja nie będzie już potrzebna podczas kolejnych podroży.

Co, gdy dziecko nie korzysta z telefonu (smartfonu)?

1. Dziecko nie musi korzystać z telefonu komórkowego. Konto można założyć w portalu transportgzm.pl i do takiego konta otrzymać nową Metrokartę. Metrokarty dostępne będą od 1 października w kioskach, automatach biletowych i POP.

2. Jeżeli dziecko posiada w tej chwili ważną kartę ŚKUP z zakodowaną ulgą metropolitalną, można taką ulgę przenieść do konta w nowym systemie. Instrukcję, jak to zrobić i wszystkie dodatkowe informacje na temat wygaszania systemu ŚKUP i podróżowania z Transport GZM znajdą Państwo na stronie transportgzm.pl.

Dostępna jest także bezpłatna infolinia pod numerem +48 800 16 30 30.

Jeżeli nie przeniosą Państwo danych z karty ŚKUP na nowe konto w systemie Transport GZM, ulga będzie nadal widoczna dla kontrolera na starej karcie ŚKUP. Należy tylko sprawdzić, czy nie minął termin ważności samej karty.

• Zbiórka nakrętek

• 22.09.2023
        • "Dobre wartości są jak magnes – przyciągają dobrych ludzi"

John Wooden

Udało nam się po wakacjach zakończyć zeszłoroczną akcję zbierania nakrętek. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, za tak wielkie zaangażowanie, pomoc, dobroć i wsparcie rodziny Pana Piotra Habryki, absolwenta naszej szkoły.

• Mamy już ponad 100 talenciaków

• 21.09.2023
        • Zbieramy dalej 😁 próbujemy uzbierać na zestaw piłek dla naszych uczniów na lekcje wf.

Talenciaki można wrzucać do pudełek, które są na korytarzach i w przedszkolu.

Można też zeskanować kod bezpośrednio na stronie Lidla https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040016384

• Dzień przedszkolaka

• 21.09.2023
        • Wczoraj w Przedszkolu Pajacyk w Sosnowcu był
          🎈DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 🎈
          Dzień Przedszkolaka to ważna data.
          Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.
          Dzieci są ważne, każdy to powie
          Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.
          Więc wszystkim dzieciom małym i dużym życzyć dziś chcemy długich podróży, spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości.
          Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy 🧸🌞Misie i Słoneczka🌞🧸

• 2023/2024

• krajowy

• Laureat II miejsca